670ed2aaffb37e002bed6dffMVSTBW 2.5/9-ST-5.08MVSTBW 2.5/9-ST-5.08
9 PinF,12A,320V,2.5mm ,Pih:5.08mm,CS,SrwCn,CLR:GN
ITM09619
INR181.67Out of Stock
Phoenix Contact
MVSTBW 2.5/9-ST-5.08Phoenix Contact - PCB Connector
Images are for reference only.
  • Part Number:
    MVSTBW 2.5/9-ST-5.08
  • Manufacturer:
  • Article Number:
  • Description:
    PCB Connector
  • Detailed Description:
  • Authorized IconAuthorized
Franchise : Authorised Distributor
Product Brief
PCB connector, nominal cross section: 2.5 mm2, color: green, nominal current: 12 A, rated voltage (III/2): 320 V, contact surface: Sn, contact connection type: Socket, number of potentials: 9, number of rows: 1, number of positions: 9, number of connections: 9, product range: MVSTBW 2,5/..-ST, pitch: 5.08 mm, connection method: Screw connection with tension sleeve, screw head form: L Slotted, conductor/PCB connection direction: -90 °, locking clip: - Locking clip, plug-in system: COMBICON MSTB 2,5, locking: without, mounting method: without, type of packaging: packed in cardboard